|
Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy jest następcą prawnym Biura Rzecznika Praw Ofiar. Niebieska Linia jest tylko jednym z wielu działań realizowanych przez Biuro. Więcej informacji na temat działalności Biura znajduje się w zakładkach "Działalność Biura"oraz "Aktualności".
Do zadań Biura należy między innymi świadczenie bezpłatnej pomocy prawnej. Pomoc ta adresowana jest do osób doznających przemocy domowej, borykających się z problemami rodzinnymi (rozwód, separacja, uregulowanie władzy rodzicielskiej, kontaktów z dzieckiem, alimentacja, uzależnienie od substancji psychoaktywnych). Poradnictwo prawne świadczone jest przez specjalistów; w szczególnie uzasadnionych przypadkach liczyć można na przyznanie pomocy profesjonalnego pełnomocnika. W ramach działalności Biura można skorzystać z pomocy mediatora. Mediacje stanowią doskonałą alternatywę w stosunku do postępowania sądowego, są szansą na rozwiązanie rodzinnych sporów.
Osoby doznające przemocy liczyć mogą także na wsparcie psychologiczne. Wszelkie konsultacje prowadzone są przez doświadczonych pracowników- specjalistów w swoich dziedzinach.
|
|

dodano: 2019-11-06 
Zapraszamy na XI Toruńskie Sympozjum poświęcone Religiom i Alternatywnym Ruchom Religijnym. Sympozjum odbędzie się w Toruniu, w dniu 14 listopada 2019 r. (czwartek), w godz. od 9.00 do 17.00 w Centrum Dialogu Jana Pawła II (pl. Frelichowskiego 1, naprzeciw Klubu "Od Nowa"). dodano: 2019-11-02 Od 1 października 2019 r. została uruchomiona całdobowa, bezpłatna, ogólnpolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Infolinia powstała na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, a jej działanie finansowane jest ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
dodano: 2019-10-18 W dniach 7-11 października 2019 r. dobyło się kolejne - już szóste szkolenie dla przyszłych trenerów programu "Bez przemocy". Departament Spraw Społecznych już od 2014 roku szkoli specjalistów do realizacji oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Doceniając wagę jaką ma zaprzestanie stosowania przemocy nawet przez jedną osobę, samorząd województwa kujawsko-pomorskiego konsekwentnie podnosi kompetencje specjalistów, którzy zgodnie programem „Bez przemocy” będą realizować oddziaływania korekcyjno-edukacyjne.
dodano: 2019-10-04 W dniu 26 września 2019 roku w Golubiu-Dobrzyniu odbyła się konferencja profilaktyczno-edukacyjna "STOP Przemocy" z obszaru przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Poświęcona była zagadnieniom współpracy pomiędzy wszelkimi służbami, ośrodkami czy organizacjami w zakresie przeciwdziałania krzywdzeniu osób słabszych w rodzinie. Ta współpraca powinna obejmować nie tylko instytucje skupione w lokalnych zespołach interdyscyplinarnych, ale również różne szczeble i formy administracji publicznej – zapewniali prelegenci.
dodano: 2019-09-30 W piątek, 27 września 2019 r. zakończyła się czwarta, ostatnia edycja szkolenia „Kompetentny zespół”. Szkolenie, podobnie jak poprzednie edycje, trwało trzy dni (25-27.09.2019) i odbywało się w Przysieku k. Torunia. Wśród uczestników szkolenia byli przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej, Policji, oświaty, służby zdrowia, służby kuratorskiej, Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz organizacji pozarządowych, Ośrodków Interwencji Kryzysowej i Specjalistycznych Ośrodków Wsparcia.
|