|
Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy jest następcą prawnym Biura Rzecznika Praw Ofiar. Niebieska Linia jest tylko jednym z wielu działań realizowanych przez Biuro. Więcej informacji na temat działalności Biura znajduje się w zakładkach "Działalność Biura"oraz "Aktualności".
Do zadań Biura należy między innymi świadczenie bezpłatnej pomocy prawnej. Pomoc ta adresowana jest do osób doznających przemocy domowej, borykających się z problemami rodzinnymi (rozwód, separacja, uregulowanie władzy rodzicielskiej, kontaktów z dzieckiem, alimentacja, uzależnienie od substancji psychoaktywnych). Poradnictwo prawne świadczone jest przez specjalistów; w szczególnie uzasadnionych przypadkach liczyć można na przyznanie pomocy profesjonalnego pełnomocnika. W ramach działalności Biura można skorzystać z pomocy mediatora. Mediacje stanowią doskonałą alternatywę w stosunku do postępowania sądowego, są szansą na rozwiązanie rodzinnych sporów.
Osoby doznające przemocy liczyć mogą także na wsparcie psychologiczne. Wszelkie konsultacje prowadzone są przez doświadczonych pracowników- specjalistów w swoich dziedzinach.
|
|

dodano: 2018-03-10 
Terapeuta środowiskowy, praca z dziećmi i młodzieżą - kurs organzowany przez Studium Prawa Europejskiego. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.
dodano: 2018-02-28  Kontynuując, rozpoczęty w 2017 r., projekt realizowania superwizji w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy zorganizowało 10 kolejnych spotkań superwizyjnych dla członków gminnych zespołów interdyscyplinarnych naszego regionu. Wszystkie spotkania odbyły się w lutym br. i uczestniczyły w nich łącznie 93 osoby z 16 gmin.
dodano: 2018-02-28 
Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia", wzorem lat ubiegłych, planuje w 2018 roku przeprowadzenie cyklu seminariów dla przedstawicieli służb, instytucji i organizacji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.
dodano: 2017-12-22 W dniach 11-20 grudnia 2017 r., na antenie Radia PiK, prowadzona była kampania przeciw przemocy w rodzinie. W prezentowanych spotach, szczególną uwagę poświęcono zaniedbaniu wobec osób niesamodzielnych (starszych, niepełnosprawnych) oraz przemocy ekonomicznej.
dodano: 2017-12-13 
Jednym z przedsięwzięć kończących piąty rok realizacji Wojewódzki program przeciwdziałania przemocy w rodzinie dla województwa kujawsko-pomorskiego do roku 2020 było zorganizowanie i przeprowadzenie spotkań superwizyjnych dla osób pracujących w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie. |