|
Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy jest następcą prawnym Biura Rzecznika Praw Ofiar. Niebieska Linia jest tylko jednym z wielu działań realizowanych przez Biuro. Więcej informacji na temat działalności Biura znajduje się w zakładkach "Działalność Biura"oraz "Aktualności".
Do zadań Biura należy między innymi świadczenie bezpłatnej pomocy prawnej. Pomoc ta adresowana jest do osób doznających przemocy domowej, borykających się z problemami rodzinnymi (rozwód, separacja, uregulowanie władzy rodzicielskiej, kontaktów z dzieckiem, alimentacja, uzależnienie od substancji psychoaktywnych). Poradnictwo prawne świadczone jest przez specjalistów; w szczególnie uzasadnionych przypadkach liczyć można na przyznanie pomocy profesjonalnego pełnomocnika. W ramach działalności Biura można skorzystać z pomocy mediatora. Mediacje stanowią doskonałą alternatywę w stosunku do postępowania sądowego, są szansą na rozwiązanie rodzinnych sporów.
Osoby doznające przemocy liczyć mogą także na wsparcie psychologiczne. Wszelkie konsultacje prowadzone są przez doświadczonych pracowników- specjalistów w swoich dziedzinach.
|
|

dodano: 2019-08-05 Miesiąc czerwiec to przełom roku szkolnego i wakacji, w wielu rodzinach następuje zmiana utartego rytmu dnia, nasilają się tez konflikty związane z wynikami szkolnymi dzieci, opieką nad dziećmi w okresie wakacyjnym, urlopami opiekunów osób niesamodzielnych itp. Na te wszystkie sytuacje zwraca uwagę kampania społeczna PRZEMOC – PRZECIWKO MOCY RODZINY. MOC RODZINY – SIŁĄ PRZECIW PRZEMOCY, która wystartowała 26 czerwca 2019 r. spotem informacyjnym w Polskim Radio Pomorza i Kujaw.
dodano: 2019-08-05 dodano: 2019-07-18 
Informujemy, że na terenie województwa kujawsko-pomorskiego Fundacja Dies Mei pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości utworzyła punkt okręgowy oraz punkty lokalne dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. Po pomoc do ośrodków mogą zgłaszać się osoby dotknięte takimi zdarzeniami jak: pobicie, wypadek komunikacyjny, gwałt czy przemoc w rodzinie. Miejsca realizacji udzielenia pomocy znajdują się m.in. w Toruniu, Chełmży, Grudziądzu, Golubiu Dobrzyniu, Wąbrzeźnie, Brodnicy, Chełmnie oraz Rogoźnie. dodano: 2019-06-10 
W Popowie k. Lipna, w malowniczo położonym dworku, w dniach 3-5 czerwca 2019 r., przedstawiciele 6 gminnych zespołów interdyscyplinarnych szlifowali swoje kompetencje, wymieniali doświadczenia i wypracowywali sposoby lepszej współpracy. W szkoleniu wzięli udział członkowie zespołów z Bobrownik, Skępego, Rogowa k. Rypina, Chrostkowa, Wagańca i z miejskiego zespołu w Golubiu-Dobrzyniu. dodano: 2019-06-11 Już po raz czwarty we Włocławku spotkali się specjaliści zaangażowani w przeciwdziałanie przemocy w rodzinie 5 czerwca 2019 r. na konferencji współorganizowanej przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. IV Powiatowa Konferencja odbywała się pod hasłem. „Przeciwdziałanie Przemocy w Rodzinie – warsztaty dla profesjonalistów”. Tym razem wiodącym partnerem przedsięwzięcia było Miasto Włocławek, a ciężar organizacyjny wziął na siebie Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku.
|