A A Dla słabowidzących Mówiąca przeglądarka
Informacje o Biurze

Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy jest następcą prawnym Biura Rzecznika Praw Ofiar. Niebieska Linia jest tylko jednym z  wielu działań realizowanych przez Biuro. Więcej informacji na temat działalności Biura znajduje się w zakładkach "Działalność Biura"oraz "Aktualności"

Do zadań Biura należy między innymi świadczenie bezpłatnej pomocy prawnej. Pomoc ta adresowana jest do osób doznających przemocy domowej, borykających się z problemami rodzinnymi (rozwód, separacja, uregulowanie władzy rodzicielskiej, kontaktów z dzieckiem, alimentacja, uzależnienie od substancji psychoaktywnych). Poradnictwo prawne świadczone jest przez specjalistów; w szczególnie uzasadnionych przypadkach liczyć można na przyznanie pomocy profesjonalnego pełnomocnika.  W ramach działalności Biura można skorzystać z pomocy mediatora. Mediacje stanowią doskonałą alternatywę w stosunku do postępowania sądowego, są szansą na rozwiązanie rodzinnych sporów.

 

Osoby doznające przemocy liczyć mogą także na wsparcie psychologiczne. Wszelkie konsultacje prowadzone są przez doświadczonych pracowników-  specjalistów w swoich dziedzinach.

 

 


Szybki kontakt


 56 659 13 99
(w godz. 7.30-15.30)

56 652 18 12 (w godz. 7.30-15.30)

 800 154 030 (w godz. 17.00-21.00)

niebieskalinia@kujawsko-pomorskie.pl

ul. M. Skłodowskiej-Curie 73, Toruń  

więcej dowiesz się klikając na niniejszy link


Dyżury prawne
  • Chełmno - 1 grudnia
  • Inowrocław - 7 grudnia
  • Brodnica - 8 grudnia
  • Bydgoszcz - 14 grudnia
  • Włocławek - 14 grudnia
  • Grudziądz - 15 grudnia

więcej dowiesz się klikając na niniejszy linkdodano: 2019-09-27

Departament Spraw Społecznych organizuje szkolenie z zakresu realizacji odziaływań korekcyjno-edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Szkolenie dla przyszłych trenerów programu „Bez przemocy” odbędzie się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu (Plac Teatralny 2) w dniach 7-11 października 2019 r.

dodano: 2019-09-27

 

Minęło już pięć lat od pierwszego szkolenia dla osób chcących realizować oddziaływania korekcyjno-edukacyjne wg. programu „Bez przemocy”. Z tej okazji odbyło się seminarium, na które zaproszone zostały wszystkie osoby, które w lalach 2014-2019 ukończyły takie szkolenie.

dodano: 2019-09-17

Kontynuując serię szkoleń pn. „Kompetentny zespół”, Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy zaprosiło do Radziejowa kolejną grupę przedstawicieli zespołów interdyscyplinarnych. Tym razem w zajęciach, które trwały od 11 do 13 września 2019 r., uczestniczyli pracownicy ośrodków pomocy społecznej, policjanci, przedstawiciele oświaty, Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i przedstawiciele samorządów z ośmiu gmin.

dodano: 2019-09-03

TyInformujemy, że zostało jeszcze kilka miejsc na bezpłatne (zajęcia szkoleniowe, materiały, wyżywienie, noclegi), trzydniowe szkolenia dla członków zespołów interdyscyplinarnych  ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie i grup roboczych, działających w województwie kujawsko-pomorskim. Szkolenie „KOMPETENTNY ZESPÓŁ” odbędzie się w Radziejowie, w terminie 11-13 września 2019 r. 

dodano: 2019-08-20

 

Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem zatytułowanym Standardy pomocy dziecku w sytuacji rozstania rodziców, który pomoże dziecku i dorosłym przetrwać trudny czas rozwodu rodziców. 

Copyright © 2023 Niebieska Liniawykonanie: projektowanie stron Toruń